Porady prawne

 • Podwyższenie alimentów - kiedy i jak podwyższyć alimenty?

  Masz alimenty na dzieci zasądzone w wyroku rozwodowym lub wyroku w sprawie o alimenty. W pierwszych miesiącach lub latach zasądzone alimenty pokrywały wszelkie wydatki na Twoje dzieci, jednak obecnie zasądzona kwota alimentów jest zbyt niska? W takiej sytuacji możesz ubiegać się o podwyższenie alimentów. Poniżej wyjaśnimy, kiedy można starać się o podwyższenie alimentów, jak wygląda procedura w przypadku konieczności zwiększenia świadczenia alimentacyjnego. 

 • Który sąd jest właściwy do rozpoznania pozwu o rozwód?

  Jeśli podjęliśmy ostateczną decyzję o wniesieniu pozwu o rozwód, pojawia się pytanie, do którego właściwie sądu powinniśmy go skierować. Który sąd jest właściwy do jego rozpoznania i co się dzieje w sytuacji, gdy nasz pozew wraz z załączonymi do niego dokumentami skierujemy do innego sądu?

 • PRAWNIK BEMOWO - Windykacja należności

  W związku z obecną sytuacją związaną z pandemią wielu klientów zwraca się do naszej kancelarii z problemami dotyczącymi zatorów płatniczych. Często sytuacja jest na tyle trudna, że brak płatności ze strony kontrahentów wpływa na bieżącą działalność przedsiębiorców, a w skrajnych przypadkach zagraża funkcjonowaniu firm. 
  W takich przypadkach konieczna jest szybka i skuteczna windykacja należności. Kancelaria Adwokacka Adwokata Macieja Płachety świadczy usługi windykacyjne, które pozwolą do wyegzekwowania zaległych płatności od kontrahentów, którzy nie regulują swoich zobowiązań.

 • Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi kierowcy?

  Alkohol zdecydowanie nie jest dobrym doradcą, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się pod jego wpływem kierować pojazdem. Jeśli natomiast dojdzie do takiej sytuacji ponieważ uznamy, że przecież jedziemy tylko na krótkim odcinku, przecież tylko do sklepu, to tylko dwa piwa i w konsekwencji tego zostaniemy zatrzymani przez policję konieczny będzie kontakt z adwokatem, który pomoże przejść przez tą trudną sytuację opierając się na swoim doświadczeniu.