Porady prawne

 • ADWOKAT OD ROZWODU W WARSZAWIE

  Adwokat od rozwodu to prawnik, który specjalizuje się w sprawach związanych z rozwodami i separacjami. Jego zadaniem jest reprezentowanie klientów w postępowaniach rozwodowych i pomaganie im w uzyskaniu korzystnego rozstrzygnięcia.

  Adwokat od rozwodu może pomóc klientowi w negocjacjach dotyczących podziału majątku, ustalenia alimentów, opieki nad dziećmi oraz innych kwestii związanych z rozwodem. Ponadto może reprezentować klienta w sądzie w przypadku sporów związanych z rozwodem.

   

 • Bójka a pobicie - dobry adwokat w Warszawie

  Bójka i pobicia są dwoma różnymi pojęciami, choć często mylonymi. Bójka to sytuacja, w której dwie lub więcej osób rzuca się na siebie i używa przemocy fizycznej. Pobicie natomiast to czyn zabroniony, polegający na naruszeniu integralności cielesnej innej osoby.

 • Rozwód z winy małżonka – kiedy? Adwokat od rozwodu Warszawa

  Sprawy sądowe, które dotyczą zakończenia związku małżeńskiego, rzadko kiedy przebiegają bezproblemowo, a niemal zawsze wiążą się z dużymi emocjami. Sąd może zdecydować, że do rozkładu pożycia doszło z winy jednego z małżonków albo obojga z nich. Istnieje też trzeci wariant – tu do zakończenia związku nie przyczynił się żaden z partnerów, a więc małżonkowie mogą zgodnie poprosić sąd o takie orzeczenie. W dzisiejszym artykule pochylimy się jednak nad pierwszym wyjściem. Czym jest i co daje rozwód z orzeczeniem o winie? Jakie są przesłanki do złożenia takiego pozwu? Zapraszam do lektury.

 • „Sprawca był niepoczytalny” - czyli jaki?

  W przebiegu postępowania karnego zakłada się, że oskarżony lub podejrzany w trakcie działania był poczytalny. Prawo nie definiuje tego stanu w żaden konkretny sposób – zamiast tego domniemywa się, że każdy sprawca czynu zabronionego, popełniając go, zdawał sobie sprawę z jego konsekwencji. Zdarzają się jednak sytuacje, w których oskarżony był niepoczytalny lub posiadał poczytalność ograniczoną. Jak przekłada się to na odpowiedzialność karną za popełnione przestępstwo?