Porady prawne

 • JAZDA PO ALKOHOLU - ADWOKAT WARSZAWA

  Przepisy dotyczące jazdy po alkoholu w Polsce są niezwykle restrykcyjne – kierowca może otrzymać zakaz prowadzenia pojazdu i wysoką grzywnę. Sprawdź, co robić w momencie zatrzymania za jazdę pod wpływem alkoholu, jakie kary grożą kierowcy i jak można odzyskać uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Nasza kancelaria kompleksowo pomaga kierowcom na każdym etapie sprawy.

 • Adwokat rozwodowy w Warszawie

  Zakończenie związku małżeńskiego to trudny czas – nie tylko pod kątem emocjonalnym (mówimy przecież o rozpadzie silnej, łączącej dwie osoby więzi), ale i ze względu na liczne aspekty prawne, w których czasami trudno się odnaleźć.
  Każda sytuacja jest inna, do decyzji o rozwodzie mogły doprowadzić naprawdę różne powody, a na to, jak wyglądać będzie życie byłych małżonków po rozstaniu, duży wpływ mają przepisy z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. Nic więc dziwnego, że w takich sytuacjach często konieczna jest pomoc adwokata

 • Jak długo trwa sprawa rozwodowa w sądzie?

  Proces prowadzący do rozwiązania związku małżeńskiego czasami może być długi i burzliwy, a innym razem zaskakująco szybki. Jak długo trwa sprawa rozwodowa w sądzie? Czasami sąd orzeka o zakończeniu małżeństwa już na pierwszej rozprawie. Innym razem zajmuje to miesiące, a nawet lata. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji, w jakiej znalazły się obie strony, a także od tego, czy dążymy do orzeczenia o winie jednej z nich.

 • Jak i gdzie można uzyskać zaświadczenie o niekaralności?

  W rekrutacji na niektóre stanowiska wymagane jest przygotowanie specjalnych dokumentów – na przykład zaświadczenia o niekaralności przyszłego pracownika. Wydawany jest on przez Krajowy Rejestr Karny (KRK) po złożeniu odpowiedniego wniosku i co ważne – jeśli istnieją do tego podstawy prawne. O udowodnienie, że nie było się karanym, nie może prosić bowiem każdy pracodawca. Dowiedz się więcej na temat tego, kto i w jaki sposób może otrzymać takie zaświadczenie.